Meble loft idealnie pasujące do industrialnych wnętrz

W czasie planowania wnętrz z całą pewnością należy zadbać, by zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy dodatki pasowały do całej koncepcji oraz tym samym pozwalały uzyskać spójną aranżację. Czym charakteryzują się meble loft oraz w których pomieszczeniach będą prezentowały się dobrze?

Industrialne wnętrze

Styl industrialny w aranżacji wnętrz cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością. Tego rodzaju wystrój ma naturalnie swoje reprezentatywne cechy. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują przede wszystkim surowe materiały. Odsłonięty beton, elementy konstrukcyjne czy odkryte cegły to z całą pewnością w tego typu aranżacjach nie materiały, które należy zakamuflować, ale swego rodzaju ozdoba i przejaw stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest na dodatek przestronnie, a otwarte powierzchnie oprócz tego uwidoczniają charakter aranżacji. W takich wnętrzach ozdobne klasyczne meble wyglądałyby co najmniej mało spójnie, dlatego należałoby zadbać o dostosowanie poszczególnych detalów aranżacji i uzupełnić ją dobrze dobranymi meblami. To właśnie dzięki temu uzyskamy znacznie bardziej harmonijny efekt.

Meble loft

Meble loft charakteryzują się prostą konstrukcją i często wykonywane są z drzewa połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka czy szafy gwarantuje wytrzymałość, a równolegle znakomicie komponuje się z aranżacją całego wnętrza. Elementów drewnianych właściwie się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych wyśmienicie wygląda surowe drewno z wyraźnym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia zostaje także sam projekt. W przypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest postawić na prostotę – elementy dekoracyjne są w stanie zaburzać spójność aranży. Warto wiedzieć, że meble loft niektórzy decydują się wykonać samodzielnie wykorzystując w tym celu chociażby palety euro. Pośród propozycji wytwórców wyposażenia mieszkalnych wnętrz nie brakuje jednakże atrakcyjnych projektów, które na pewno przypadną do gustu entuzjastom stylu industrialnego. Zezwala to przystosować zarówno sprzęty meblowe, jak i samą aranżację do osobistych preferencji domowników.